Kolekcja mebli ogrodowych Nardi Komodo - meble na miarę XXI wieku!

Kolekcja mebli ogrodowych Nardi Komodo - meble na miarę XXI wieku!

Firma NARDI założona w 1990r. we Włoszech oferuje szeroką gamę stylowych mebli ogrodowych zaprojektowanych przez wybitnych projektantów, takich jak - Raffaello Galiotto, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych we włoskiej Wenecji, miejscu nazywanym miastem sztuki, które w XIX wieku włoska para królewska wybrała jako miejsce swojego ślubu. Nic w tym dziwnego, patrząc na piękno i wyjątkowość tego miasta.
Raffaello jeszcze w czasie nauki rozpoczął swoją przygodę w zakresie designu w świecie przemysłowym. To doświadczenie pozwoliło mu na założenie własnego studia wzornictwa przemysłowego w 1993r.
Ponadto Galiotto jest profesorem designu na Uniwersytecie Ferrara, gdzie dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z młodymi artystami. Współpracując przez ponad 20 lat z firmami z branży meblarskiej, zdobył ogromne doświadczenie jako projektant m.in. mebli ogrodowych.
Jego innowacyjne i oryginalne pomysły (projekty) zostały wielokrotnie wyróżnione i otrzymały krajowe, a także międzynarodowe nagrody.

Nardi Komodo

Jednym z jego najdoskonalszych projektów jest seria niesamowitych mebli ogrodowych Komodo włoskiej firmy Nardi. które zajęły 1 miejsce na niemieckich targach Gardiente Outdoor Living Award w lipcu 2018r.
Seria mebli Komodo, dzięki swojej stylowej formie i wysokiej jakości idealnie dopasowuje się zarówno w zacisze domowego ogrodu / tarasu, jaki i patio / ogrodach znajdujących się w hotelach, pensjonatach, kawiarniach czy restauracjach.
Seria mebli zaprojektowana przez  Raffaello Galiotto swoją oryginalność i wyjątkowość zawdzięcza nowoczesnej konstrukcji, która pozwala na dopasowanie kształtu do dowolnego miejsca, np. narożnika. Wystarczy jedynie poskładać każdy z elementów sofy w dowolny sposób i nadać jej wymarzony kształt.
Pozwala to na dopasowanie mebla dla odpowiedniej ilości osób, ustawienie dowolnej ilości oparć, a także dopasowanie miejsca na nogi, dzięki czemu w wygodny sposób możemy przeczytać książkę lub zrelaksować się w ciepły dzień w zaciszu domowego ogrodu czy stylowej kawiarni. 

Ponadto Seria Komodo zaproponowała innowacyjny sposób na dowolne wczepianie oparć oraz podłokietników. Mebel można dopasować idealnie do wystroju wnętrza, gdyż jego konstrukcja oraz poduszki dostępne są w kilku modnych kolorach.

Jedną z dostępnych opcji jest szczególnie polecana wersja Sunbrella, która zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, wodą (jest wodoodporna), plamami (nie wchłania wilgoci i jest odporna na zanieczyszczenia). Dodatkowo nie trzeba się martwić o zmieniające swój kształt i miejsce ułożenia poduszki, jak to bywa w przypadku większości tego typu mebli, gdyż seria ta została skrupulatnie zaprojektowana tak, aby poduszki wczepione w oparcie i siedzisko sofy zawsze były we właściwym miejscu. Meble te są wykonane z bardzo wygodnego i profesjonalnie wykończonego materiału - żywicy z włókna szklanego, polipropylenu, a grube poduszki z gładkiego akrylowego tworzywa dzięki czemu są wyjątkowo wygodne. Ponadto dostępne są także specjalnie skonstruowane stoliki w kształcie bardzo modnych brył geometrycznych, które mogą służyć także jako ozdoba wysokich roślin lub pięknych kwiatów. Nowoczesny i zarazem artystyczny design stawia produkty marki Nardi na pierwszym miejscu pośród mebli ogrodowych pod względem użyteczności oraz wygody użytkowania. Jeżeli pragniesz, aby Twoje wnętrze odznaczało się oryginalnością, klasą i przypominało dzieło sztuki, to są to zdecydowanie meble dla Ciebie.

Nardi Komodo

Scroll To Top