Zestaw mebli ogrodowych Higold Emoti 7-osobowy

Wpływ Covid-19 na segment mebli ogrodowych

Współczesny konsument wymienia meble ogrodowe znacznie częściej, niż w przeszłości. Wpływ na tę sytuację ma rosnący standard życia oraz łatwość zakupu, jaką daje rozwój sprzedaży online. Analiza rynku wskazuje wyraźne tendencje rosnące, co oznacza dalszy wzrost zapotrzebowania na ten asortyment. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż o ile do tej pory branżę mebli ogrodowych cechowała głównie sezonowość, obecna sytuacja związana z Covid-19 spowodowała zwiększone zainteresowanie ofertą również w miesiącach uważanych do tej pory za „martwe”.

Niewątpliwie motorem napędowym jest uwolnienie środków finansowych dotychczas przechowywanych w bankach i hossa na rynku domów jednorodzinnych i działek rekreacyjnych jak również przekierowanie wydatków urlopowych na ogrody przydomowe.
Zapewnienie rodzinie bezpiecznych i komfortowych stref wypoczynku w przydomowym ogrodzie bez konieczności jego opuszczania stało się nadrzędną potrzebą i wpłynęło na zmianę naszych nawyków lifestylowych. Można zauważyć wręcz nowy trend w planowaniu terenów przydomowych polegający na aranżacji przytulnych stref „zewnętrznych wnętrz”, w których powstają miejsca odpoczynku, spotkań czy… pracy.


Kryteria wyboru mebli

Spędzając więcej czasu w otoczeniu domu konsumenci coraz częściej doceniają względy estetyczne, możliwość personalizacji produktów ale przede wszystkim względy praktyczne jak wygoda czy trwałość i jakość produktu. Wg serwisu Homebook.pl, modne meble to te, które zapewniają użytkownikom możliwie największą wygodę. Klienci szukają też zestawu mebli ogrodowych, które będą w stanie wyrazić indywidualność ich właścicieli poprzez odpowiedni dobór kolorystyki, plecionek czy poduch. Ważnym aspektem jest także funkcjonalność mebli ogrodowych, a przede wszystkim wygoda z ich korzystania oraz łatwość ich czyszczenia, zmiany aranżacji i przechowywania.

Modne meble

Spośród mebli ogrodowych najczęściej kupowane są kolejno fotele ogrodowe oraz krzesła, meble do relaksu – leżanki i hamaki, komplety wypoczynkowe, zestawy outdoorowych jadalni oraz drobne meble pomocnicze. Dużym zainteresowaniem cieszą się też różnego typu zacieniacze, jak duże parasole czy markizy. Z kolorów dość nieoczekiwanym trendem w meblach ogrodowych jest moda na monochromatyzm – w tym sezonie królują biele i szarości. Na topie są nowoczesne rozwiązania z wykorzystaniem metalu czy technorattanu jednak coraz większe znacznie zyskuje trend nazwany „zrównoważonym designem” - łączący nowoczesność i ekologię w kontekście aranżacji ogrodów. Wzrastająca świadomość ekologiczna społeczeństwa znajduje odzwierciedlenie w rosnącej sprzedaży mebli wykonanych z naturalnego drewna, materiału, rattanu, wikliny – materiałów uznanych za „ekologiczne”.

Cena nie czyni cuda

Obserwujemy zdecydowane odejście od najtańszych rozwiązań w kierunku droższych luksusowych mebli ogrodowych czy oświetlenia. Dobre praktyki firm sprawiają, że konsumenci są skłonni zapłacić więcej za produkty, z którymi się identyfikują i które się im podobają. Klienci czują niechęć do masowej, powtarzalnej produkcji czy plastikowych mebli kiepskiej jakości. Coraz częściej poszukują alternatyw dla ofert gigantów w branży mebli i oświetlenia jak Ikea czy Castorama. Wszystko rzecz jasna po to, by „salon pod chmurką” stał się równie komfortowy, jak nasze idealne mieszkania.

Scroll To Top